VYBAVENÍ ORDINACE A NADSTANDARDNÍ SLUŽBY

Vyšetření zraku přístrojem Plusoptix S09

Plusoptix S09 Plusoptix S09 je binokulární autorefraktometr určen pro použití u batolat a děti. Jeho konstrukce a funkce je podobná videokameře. Přístroj pomáhá při screeningu amblyopie (tupozrakosti) a refrakčních vad. Přístroj Plusoptix dokáže diagnostikovat oční vady, které mají bez včasné léčby trvalé následky. Výhody - obě oči jsou měřeny současně, k změření není potřeba aplikovat oční kapky, měření trvá jen několik vteřin.

Doporučený postup screeningového testu přístrojem Plusoptix v České republicePřístroj na okamžité stanovení CRP a Strep A

QuickRead go Měření koncentrační hladiny C-reaktivního proteinu (CRP) pomáhá při rozlišení bakteriální a virové infekce. Běžná koncentrace CRP v séru zdravých jedinců je nízká (0-7 mg/l). Při bakteriální infekci se výrazně zvýší během 6-12 hodin. Ve většině případů platí, že zvýšené koncentrace CRP jsou typické pro bakteriální onemocnění, na rozdíl od virového, kdy koncentrace CRP zůstává v normálním rozmezí. Při úspěšné léčbě antibiotiky dochází k poklesu během 1-2 dnů, při neúspěšné léčbě zvýšení přetrvává. Výsledky měření lze odečítat již za několik minut.

Provedením tohoto jednoduchého testu lze předejít zbytečnému předepisování antibiotik pacientům, pro něž nemají význam při virovém typu infekce.

Měření Strep A je vyšetření na přítomnost bakterie Streptococcus pyogenes v krku (spálový bacil). Vyšetření se provádí výtěrem z krku a výsledek je k dispozici do 15 minut, což umožňuje včasné rozhodnutí o nutnosti léčby antibiotiky.


Přístroj k diagnóze sinusitidy Sinuscan

Sinuscan Sinuscan diagnostikuje sinusitidu tak, že vyhodnocuje rezonanci ve vedlejších dutinách nosních pomocí ultrazvukových vln.

Výhodou je velmi rychlé vyšetření bez rizika pro pacienta přímo v ordinaci bez nutnosti rentgenového vyšetření. Výsledek je k dispozici ihned. Toto vyšetření je možné provádět u dětí od 3 let věku.


Přístroj na okamžité vyšetření moče

Uritex Uritex je reflektanční fotometr určený k semikvantitativnímu vyhodnocení diagnostických proužků. Tento způsob vyhodnocení zabraňuje vzniku subjektivní chyby, která může vzniknout při vnímání barevných odstínů uživatelem nebo kvůli rozdílným světelným podmínkám. Výsledky jsou bezprostředně po změření proužku vytisknuty interní tiskárnou.

Díky tomu, že výsledky analýzy jsou k dispozici na místě během několika málo minut může přístroj velmi urychlit a zpřesnit diagnostiku a pomoci včas odhalit např. zánět močových cest.
Přístroj vyhodnocuje pomocí močových proužků tyto parametry: Bilirubin, Urobilinogen, Ketony, Kyselina askorbová, Glukoza, Bílkovina, Krev, Ph, Dusitany, Leukocyty, Specifická hmotnost.


Nastřelování náušnic

Náušnice Používáme systém švédské firmy Blomdahl Medical, která dodává sterilní náušnice vyrobené z vysoce kvalitního titanu pro lékařské použití. Náušnice Golden Titanium jsou potaženy vrstvou 24karátového zlata. Zlato pokrývá pouze viditelnou část těchto náušnic, tj. všechny plochy, které nepřicházejí do přímého kontaktu s pokožkou. Kůže se tedy dotýká pouze šetrný titan.

Tato služba je hrazena pacientem. Cena nástřelu jedné náušnice (vč. náušnice) je 300 Kč.